Online bazar Annonce

Online bazar Annonce.cz se řadí mezi nejdéle působící online portály v ČR. Annonce funguje už od roku 1997 a měsíčně má až 180 tisíc aktivních uživatelů. Portál provozuje společnost Annonce, a.s., která vydává své inzeráty i v tištěných novinách.

online bazar annonce

Nabídka

Na stránkách Annonce najdete opravdu širokou nabídku produktů a služeb. Na hlavní stránce jsou nabídky rozděleny do 20 kategorií, které se dále dělí, ale ne příliš detailně. V jedné kategorii tak najdete spousty produktů bez možnosti dalšího rozdělení. Obecně nabízí Annonce tyto produkty:

  • Auto a moto
  • Nemovitosti
  • Nabídky práce a služeb
  • Elektro a bílé zboží
  • Dětské zboží a věci do domácnosti
  • Móda
  • Zvířata
  • Svěratelství
  • Seznamka a erotické služby

Vzhledem k tomu, že má Annonce plně responzivní stránky, tak není problém prohlížet si jejich inzeráty i na mobilních zařízeních.

Pravidla inzerce

V každém inzerátu je vždy uveden jasný název a krátký popis nabízeného zboží nebo služby. Pod inzerátem najdete kontakt na prodejce a kontaktní formulář. Fotografie a cena nabídky není povinná, takže je v některých nabídkách nenajdete. Záleží pak na domluvě mezi prodávajícím a kupujícím.  Zadavatelé inzerátů musí rozlišovat, jestli je jejich inzerát zadán jako inzerát obchodní (podnikatelský) nebo soukromý. Annonce nezveřejňuje inzeráty, které jsou protizákonné, v rozporu s etickými pravidly, dobrými mravy nebo ohrožuje veřejný pořádek.  Více informací k pravidlům naleznete přímo na stránkách Annonce.

Online bazar Annonce.cz a zadávání inzerátů

Pro inzerování na portálu Annonce není nutná registrace. Možnost zaregistrovat ale Annonce nabízí. Při zadávání inzerátů je nutno rozlišit, jestli zadáváte inzerát soukromý nebo podnikatelský. Soukromý inzerát je zdarma. Je možné také inzerát otisknout do novin. Soukromý obyčejný inzerát v novinách je zdarma, je ale možnost inzerát za poplatek zvýraznit, nebo doplnit o fotografii. Cena zvýhodnění se pohybuje od 54 Kč do 189 Kč za inzerát.

U podnikatelské inzerce se cena odvíjí od kategorie, do které je inzerát zadán. Mezi placené kategorie patří kategorie Práce, Reality, Erotika a Služby. Více informací o placených inzerátech naleznete zde.

Každý inzerát lze také zvýhodnit v pořadí. Cena za jedno zvýhodnění je 30 Kč za referenční bod. Čím více referenčních bodů, tím výše se inzerát v jednotlivých kategoriích zobrazuje.